امروز :دوشنبه, ۲۸ مرداد , ۱۳۹۸

مسابقات استانی حفظ و قرائت قرآن کریم ویژۀ دانش‌آموزان در زاهدان برگزار شد+تصاویر

مسابقات استانی حفظ و قرائت قرآن کریم ویژۀ دانش‌آموزان در زاهدان برگزار شد+تصاویر

دومین دورۀ مسابقات استانی حفظ، قرائت و ترتریل قرآن مجید ویژۀ دانش‌آموزان، دیروز پنجشنبه (17 مرداد 1398) به میزبانی دارالعلوم زاهدان برگزار شد.
به گزارش دریافتی سنی‌آنلاین، در این دوره از مسابقات که به همت «دفتر شورای دانش‌آموزی دارالعلوم زاهدان» برگزار شد، 212دانش‌آموز از 17 شهرستان استان سیستان‌وبلوچستان در 9 رشتۀ قرآنی با یکدیگر به رقابت پرداختند.
این دوره از مسابقات از صبح پنجشنبه آغاز شد و شامگاه این روز با برگزاری اختتامیه و تجلیل از 28 دانش‌آموز به کار خود پایان داد. مولانا عبدالله ریگی، از اساتید برجستۀ دارالعلوم زاهدان سخنران ویژۀ این مراسم بود.

مولانا عبدالله ریگی طی سخنانی در اختتامیۀ دومین دورۀ مسابقات حفظ، قرائت و ترتیل شورای دانش‌آموزی، به اهمیت آموزش قرآن به فرزندان مسلمانان اشاره کرد و گفت: امروز جامعۀ ما به انسان‌های مفید، قرآن‌خوان و دیندار نیاز دارد. آموزش قرآن به فرزندان مسلمانان اقدامی بسیار ارزشمند است که قطعا ثمرات آن در جامعه اسلامی مشهود و ملموس خواهد بود.
مسئول دفتر امور خیّرین دارالعلوم زاهدان در ادامه بر لزوم «پیوستگی آموزش قرآن در طول سال تحصیلی» و «عدم اکتفا به ایام تابستان» اشاره کرد و اظهار داشت: چنین برنامه‌هایی باید عمومی و در طول سال جریان داشته باشد.
استاد دارالعلوم زاهدان برگزاری چنین مسابقاتی را برای پیشرفت، ایجاد انگیزه و تشویق اساتید و دانش‌آموزان لازم و ضروری دانست و از فعالیت‌های بخش امور دانش‌آموزی دارالعلوم زاهدان و فراهم کردن «فضای اتحاد و همدلی بین مکاتب قرآنی زاهدان و استان» ابراز خرسندی کرد و آن را «سبب رشد و بالندگی جامعه» دانست. ایشان
مراسم اختتامیۀ این دوره از مسابقات با اعطای جوایز به برگزیردگان و دعای مولانا نصیراحمد سیدزاده، از اساتید برجستۀ دارالعلوم زاهدان به پایان رسید.

نفرات برتر دومین دوره مسابقات حفظ و قرائت استانی شورای دانش‌آموزی به شرح ذیل است:

رشته حفظ یک جزء
۱- نفر اول: عامر شه‌بخش (زاهدان)
۲- نفر دوم: محمد رئیسی (نیک‌شهر)
۳- نفر سوم: ندیم باروزهی (کنارک)
۴- نفر سوم: یوسف براهویی (زاهدان)

رشته حفظ سه جزء
۱- نفر اول: طارق توتازهی (زاهدان)
۲- نفر دوم: فرزاد سردارزهی (فنوج)
۳- نفر سوم: محمد آرمان دامنی (کنارک)

رشته حفظ پنج جزء
۱- نفر اول: احمد اسماعیل‌زهی (زاهدان)
۲- نفر دوم: مسلم بلف (کنارک)
۳- نفر سوم: فاروق گرگیچ (زاهدان)

رشته ده جزء
۱- نفر اول: محمدرضا سارانی (زاهدان)
۲- نفر دوم: حسام پروین (نیک‌شهر)
۳- نفر سوم: الیاس سیربازهی (ایرانشهر)

حفظ پانزده جزء
۱- نفر اول: عبدالحمید سالارزهی (زاهدان)
۲- نفر دوم: عمران رئیسی (زاهدان)
۳- نفر سوم: ارشد جهاندیده (سوران)

رشته حفظ کل
۱- نفر اول: محمد اسماعیل‌زهی (زاهدان)
۲- نفر دوم: حسان زورقی (زاهدان)
۳- نفر سوم: محمد جدگالی (کنارک)

رشته ترتیل ابتدایی
۱- نفر اول: مرتضی شهدادی (نیک‌شهر)
۲- نفر دوم: مبین رئیسی (سراوان)
۳- نفر سوم: عابد محمدی‌نژاد (سرباز)

رشته ترتیل متوسطه
۱- نفر اول: حسام رخشانی (زاهدان)
۲- نفر دوم: عبدالستار بلوچ (سرباز)
۳- نفر سوم: محمد بلوچ‌مهر (فنوج)

رشته تحقیق
۱- نفر اول: فرهاد مسرور (زاهدان)
۲- نفر دوم: محمد سارانی (زاهدان)
۳- نفر سوم: عارف اولیایی (نیک‌شهر)


دیدگاههای کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بخوانید