امروز :شنبه, ۲ تیر , ۱۳۹۷

برگزاری مسابقات حفظ و قرائت در خراسان جنوبی

برگزاری مسابقات حفظ و قرائت در خراسان جنوبی

پنجمین دورۀ مسابقات حفظ و قرائت قرآن کریم، از چهارشنبه تا جمعه (16 تا 18 اسفند) در شهرستان بیرجند مرکز استان خراسان جنوبی برگزار شد.
به گزارش دریافتی سنی‌آنلاین، در این مسابقات که به میزبانی حوزه علمیه “الصدیق” بیرجند برگزار شد، بیش از 200 نفر در رشته‌های مختلف حفظ و قرائت با یکدیگر به رقابت پرداختند.
مهمان و سخنران اختتامیه این دوره از مسابقات مولانا بهزاد فقهی از استان خراسان رضوی بود. مولانا سیداحمد عبداللهی (امام‌جمعه اسدیه) و مولانا غلام‌حیدر فاروقی (مدیر حوزه علمیه الصدیق و امام‌جمعه اهل‌سنت بیرجند) نیز در مراسم اختتامیه به ایراد سخن پرداختند.
پنجمین دورۀ مسابقات قرآن کریم که اساتیدی از استان‌های خراسان و سیستان‌وبلوچستان در آن به داوری پرداختند، پیش از مراسم نماز جمعه (18 اسفند) در مسجدالنبی بیرجند، با اعطای جوایز به نفرات برتر این دوره از مسابقات به کار خود پایان داد.

اسامی برگزیدگان پنجمین دوره مسابقات حفظ و قرائت قرآن کریم استان خراسان جنوبی به شرح زیر است:

حفظ کل
۱. محمدسعید حسنی فرزند فضل الله- حوزه علمیه انوارالعلوم ماخونیک
۲. محمدحسین طبسی فرزند عیدمحمد- ازحوزه علمیه امام ندوی آبگرم نصرالدین
۳.امیر خسروی فرزند علیجان- از نوغاب

حفظ ۲۰ جزء
۱. عبدالحمید طاهری فرزند ذوالفقار- حوزه علمیه الصدیق بیرجند
۲ . محمدرضا محمدی فرزند علیجان- حوزه علمیه الصدیق بیرجند
۳. شمس‌الدین کیانی فرزند نوراحمد- حوزه علمیه امام ندوی آبگرم نصرالدین

حفظ ۱۵ جزء (بزرگسالان)
۱. محمد بنی‌کمال فرزند مولانا مفتی محمدقاسم قاسمی- حوزه علمیه امام ندوی آبگرم نصرالدین
۲. محمد خسروی فرزند غلامرضا – حوزه علمیه امام ندوی آبگرم نصرالدین
۳. علی محمدیان فرزند عبدالرحمن- حوزه علمیه امام ندوی آبگرم نصرالدین

حفظ ۱۵جزء (زیر ۱۶ سال)
۱. بهزاد بخشی فرزند ابراهیم- حوزه علمیه امام ندوی آبگرم نصرالدین
۲. جمیل خونیکی فرزند رمضان- حوزه علمیه امام ندوی آبگرم نصرالدین
۳. سلمان یعقوبی فرزند محمد- حوزه علمیه امام ندوی آبگرم نصرالدین

حفظ۱۰جزء
۱. لقمان حیدری فرزند محمداسماعیل- حوزه علمیه امام ندوی آبگرم نصرالدین
۲. مصطفی صیامی فرزند عید محمد- حوزه علمیه امام ندوی آبگرم نصرالدین
۳. یاسین احمدی فرزند میراحمد- حوزه علمیه الصدیق بیرجند

حفظ ۵ جزء
۱. سید حسام‌الدین موسوی فرزند سید منصور- حوزه علمیه امام ندوی آبگرم نصرالدین
۲. سید مبین موسوی فرزند سید یونس- حوزه علمیه الصدیق بیرجند
۳. سبحان حیدری فرزند محمدرضا- حوزه علمیه الصدیق بیرجند

حفظ ۳ جزء
۱. عارف محمدیان فرزند غلام‌حیدر- دارالقران مسجدالنبی بیرجند
۲. محمد متین موسوی فرزند نیازمحمد
۳. مرصاد مصطفایی فرزند محمد- دارالقران دادران

حفظ ۲ جزء
۱. امیرمحمد مصطفایی فرزند محمدیعقوب- دارالقران دادران
۲. یونس جانی فرزند عبدالرحمن
۳. حسین محمودی فرزند عبدالله- مکاتب آبگرم نصرالدین

حفظ ۱ جزء
۱. شایان آذرمینا فررند محمدعلی- دارالقران دادران
۲. حبیب‌الله شادی فررند غلامرضا
۳. محمدسعید صالحی فرزند علیجان

رشته قرائت
۱. مسعود خواجوی فرزند نوراحمد- شهرگزیک
۲. سید صالح موسوی فرزند سید محمد- آبگرم نصرالدین
۳. جمال‌الدین نیک‌اندیش فرزند سراج‌الدین- نوغاب


دیدگاههای کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بخوانید